Hledat

Menu


Starosta obce

Ing. Vladislav Moravčík

tel: 724 808 619 smile

Kontakty

Adresa:
Horní Věstonice 131, 691 81 Březí
Telefon:
+420 519 517 668
Fax:
+420 519 517 668
E-mail:
horni-vestonice@quick.czAktuality z obce

Reportáž - Obyvatelé postaví patronovi vinařů kapličku

23.5.2010

Více informací zde

Odkazy

PočasíPrapor a znak obce

Schváleno předsedou poslanecké sněmovny dne 30.listopadu 2007

Vysvěceno dne 15.srpna 2009 v kostele sv. Rozálie u příležitosti krojovaných hodů.

Návrh zpracoval heraldik Jaroslav Petr z Mikulova.

Popis obecního znaku a praporu :

Znak obce

ŠTÍT ŠPANĚLSKÝ

Na červeno – zeleném, španělském štítu o poměru stran 1 : 7,  je položena ratolest vinné révy se sedmi listy stříbrné barvy a s pěti bohatými hrozny v barvě zlaté. Keř vinné révy drží zlatý sloupek, mírně položen vlevo od středu s úvazkem v přirozených barvách..

Tento znak je výhradně pro oficiální potřeby Obecního úřadu v Horních Věstonicích a může být použit jen se souhlasem této instituce.

ŠTÍT KOLČÍ

Základní kresebná i barevná varianta je doplněna obvodovou linií barokního štítu. Je identická a tvarově bohatší nežli štít španělský. Vychází ze skutečného bojového štítu - otisku pečeti uložené v Moravském Zemském archivu v Brně a panství mikulovskému k němuž Horní Věstonice historicky, v té době, náležely. V záhlaví kolčího štítu je květ stříbrná růže jehož listy a trny jsou zelené. Tato doplňková heraldická figura je připomínkou Sv. Rozálie, patronky proti vážným nemocem a moru. Jako poustevnice je vždy znázorňována s nepokrytými vlasy v hnědém oděvu a na hlavě má věnec bílých růží.

Tento štít je pro potřeby reklamně – propagační a pro spolky, či sdružení, s obecním úřadem související.

Prapor obce

PRAPOR VÝVĚSNÍ

Na červeno – zeleném listu o poměru stran 2 : 3 a polí 1 : 7, je položena ratolest vinné révy se sedmi listy bílé barvy, a s pěti bohatými hrozny, které jsou v barvě žluté. Tento keř vinné révy drží žlutý sloupek s úvazkem žluto – hnědé barvy.

Prapor vývěsní, pak prezentuje obec, vyvěšuje se při mimořádných událostech a státem uznaných svátcích.

PRAPOR SLAVNOSTNÍ

Grafické a heraldické řešení je shodné s praporem vývěsním a je doplněno po obvodu listu praporu, zlatými třásněmi. Žerď - jednoduchá jako kopí, nebo bohatší varianta, může nést ve svém klenotu atributy svého kraje a prsteny pro zavěšení šerpy s datem udělení Parlamentem ČR a dnem vysvěcení - žehnání praporu a názvem obce .

Slouží k mimořádným - vyjímečným slavnostním příležitostem a zdobí čestné místo úřadu.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se