Obsah

Zajímavosti

Zajímavosti

# A Á B C Č D Ď E É Ě F G H CH I Í J K L M N Ň O Ó P Q R Ř S Š T Ť U Ú Ů V W X Y Ý Z Ž
#

Boží muka

Obyvatelé Horních Věstonic se po dlouhých šedesáti letech mohou pochlubit krásně opravenými božími mukami u pramene nad obcí. O obnovu tradiční sakrální stavby, dominanty nad hornověstonickými vinicemi, se postaral místní zednický mistr Vilém Veselý.

Cyklostezka Rozálie 1

Cyklostezka Rozálie

Okolím Horních Věstonic vede řada regionálních a nadregionálních cyklotras. Jejich spojnicí se stává cyklostezka Rozálie, která propojuje tři významné obce v mikulovském regionu: Pasohlávky, Horní Věstonice a Dolní Věstonice. Na trase dlouhé 5 km, procházející především srdcem obce Horní Věstonice, se můžete kochat nezapomenutelnými výhledy na Pálavu a novomlýnská jezera.

#

Kaplička svatého Urbana

V Horních Věstonicích byla za velké podpory místních obyvatel vystavěna kaplička zasvěcená patronovi vinařů svatému Urbanovi. Na kapličku se lidé složili ve veřejné sbírce, která byla vyhlášena v roce 2009. Kaplička byla vysvědcena děkanem Vítem Severou u příležitosti místních krojovaných hodů, které se konali 13-15.8.2010. Tuto památku si můžete prohlédnout při vjezdu do obce ze strany od Mikulova, kde již v minulosti stála.